Dziś w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu wystąpi słynny wirtuoz skrzypiec Fedor Rudin z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Baltic Neopolis Orchestra. Początek koncertu, odbywającego się w ramach cyklu Kołobrzeskich Koncertów Kameralnych „Mistrzowskie zagrania”, o godzinie 19.00.

Francusko-rosyjski skrzypek Fedor Rudin jest kameralistą – wykonuje muzykę kameralną, przeznaczoną dla niewielkich zespołów muzycznych, zazwyczaj do 9 wykonawców. Występował na wielu prestiżowych salach koncertowych m.in. w Nowym Jorku, Berlinie, czy Paryżu z wieloma światowej sławy orkiestrami, w tym orkiestrą symfoniczną Bazylei, narodową operą Paryża, monachijską orkiestrą kameralną, paryską orkiestrą kameralną i orkiestrą symfoniczną z Montrealu. Grał pod batutą takich dyrygentów jak: Lorenzo Viotti, Darrell Ang, Isaac Karabtchevsky, Christoph Poppen, Maxim Vengerov i Conrad van Alphen.

W sezonie 2020-2021 Fedor Rudin zagra z berlińską orkiestrą radiową (dyrygent Vladimir Jurowski), norweską orkiestrą radiową (dyrygent Petr Popelka), Baltic Neopolis Orchestra, Bournemouth Symphony Orchestra (dyrygent Kirill Karabits) oraz Deutsches Kammerorchester w Berliner Philharmonie.

Fedor jest założycielem zespołu Fratres Trio, nazwany przez prasę „nową generacją muzyki klasycznej” za niezwykłe połączenie skrzypiec, saksofonu i fortepianu. Zespół jest laureatem międzynarodowego konkursu muzyki kameralnej Illzach w Mulhouse, a także otrzymał nagrodę Supersonic Award od Pizzicato Magazine za płytę „Couleurs d’un Rêve”.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej RCK przy ulicy Solnej 1. Bilety w cenie 35 zł (normalne) i 30 zł ulgowe/Karta Mieszkańca można kupić w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl.

Poprzedni artykułFilmowy tydzień w Kołobrzegu (25 września – 1 października 2020)
Następny artykułNaucz się projektować gry wideo