21 października 2020 roku ruszą przygotowania do 6. edycji Wigilii dla Samotnych w Kołobrzegu. W tym roku, z powodu pandemii, będzie ona organizowana w formule na dowóz. Dzień później, 22 października odbędą się II Kołobrzeskie Obchody Światowego Dnia Walki z Głodem.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w Hali Millenium przy ulicy Łopuskiego (wejście od strony Szpitala oraz od strony Hali Łuczniczki). Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się do akcji. Po spotkaniu zostanie opublikowana lista produktów niezbędnych do przygotowania tegorocznej wieczerzy wigilijnej, ustalony zostanie harmonogram prac, a także podział wolontariuszy na sekcje. Podobnie jak Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych, paczki ze świątecznych jedzeniem trafią bezpośrednio do potrzebujących 24 grudnia.

Następnego dnia na Skwerze Pionierów odbędą się II Kołobrzeskie Obchody Światowego Dnia Walki z Głodem. Wolontariusze Fundacji Wolne Miejsce oraz Urząd Miasta o godzinie 15:00 wydadzą 1000 porcji żuru dla najuboższych mieszkańców Kołobrzegu i okolic. Wspólne gotowanie żurku rozpocznie się już o godzinie 9.00. Dzień wcześniej w kuchni w LO im. H. Sienkiewicza (ul. 1-go Maja), uczniowie przygotują warzywa do żurku.

Twórcą inicjatyw jest Fundacja Wolne Miejsce w Kołobrzegu, która od lat pomaga osobom samotnym oraz w trudnej sytuacji życiowej, organizując Wigilię i Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Wydarzenia są organizowane we współpracy z Urzędem Miasta Kołobrzeg.

Wszystkie wydarzenia oraz spotkania odbędą się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Poprzedni artykułFilmowy tydzień w Kołobrzegu (16-22 października 2020)
Następny artykułFestiwal „Ciało w Dobrym Ruchu” w „Przystani”