Wojenna superprodukcja „Midway”, głośny film „Nieplanowane” i familijna animacja „Baranek Shaun Film. Farmageddon” – to filmowe nowości tygodnia w kinie „Wybrzeże”. W DKF „Sztorm” będzie można zobaczyć „Ikara. Legendę Mietka Kosza”.

 KINO „WYBRZEŻE”
8 listopada 2019 roku
16:00 – „Baranek Shaun Film. Farmageddon”
17:50 – „Nieplanowane”
20:15 – „Midway”

9-11 listopada 2019 roku
12:00 – „Baranek Shaun Film. Farmageddon”
13:45 – „Boże Ciało”
16:00 – „Baranek Shaun Film. Farmageddon”
17:50 – „Nieplanowane”
20:15 – „Midway” 

12-14 listopada 2019 roku
16:00 – „Baranek Shaun Film. Farmageddon”
17:50 – „Nieplanowane”
20:15 – „Midway” 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY „SZTORM”
13 listopada 2019 roku
16:00 – „Ikar. Legenda Mietka Kosza”
19:00 – „Ikar. Legenda Mietka Kosza”

PREMIERY TYGODNIA

„Midway” – wojenna superprodukcja mistrza wielkich filmowych widowisk Rolanda Emmericha. Jedna z najważniejszych bitew w historii ludzkości, która odmieniła losy wojny na Pacyfiku, ukazana z bezprecedensowym rozmachem. Gwiazdorska obsada (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Mandy Moore, Dennis Quaid, Ed Skrein, Alexander Ludwig, Aaron Eckhart, Nick Jonas) w opowieści o braterstwie, przyjaźni, a przede wszystkim odwadze dowódców i żołnierzy, którzy zatriumfowali nad potężnym przeciwnikiem. Wojna na Pacyfiku, której początek dał atak Cesarskich Sił Powietrznych na bazę Pearl Harbour, od początku układała się po myśli japońskiego dowództwa. Duża część amerykańskiej floty wojenna uległa zniszczeniu, a dowództwo, szczególnie polityczne, nie potrafiło odnaleźć się w nowej sytuacji. W takich okolicznościach amerykańska baza na Midway pełniła rolę ostatniego szańca obrony, po przerwaniu którego Japonia zapanuje niepodzielnie na Pacyfiku co może przesądzić o losach wojny. Roland Emmerich dzieje bitwy pozwala nam śledzić oczami zwykłych marynarzy, pilotów, a także generałów i polityków, których decyzje miały zdecydować o życiu tysięcy ludzi.  

„Nieplanowane” – film opowiada historię Abby Johnson, która zawsze chciała pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze.

 „Baranek Shaun Film. Farmageddon” – niesforny baranek i jego ferajna powracają w uroczej komedii science-fiction, która rozbawi widzów nawet w najodleglejszych galaktykach. Kolejna animacja studia Aardman, odpowiedzialnego za hity „UCIEKAJĄCE KURCZAKI”, „WALLACE I GROMIT: KLĄTWA KRÓLIKA”, „BARANEK SHAUN. FILM” i „JASKINIOWIEC”. Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich farmie ląduje obdarzona  niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosmatych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę?

WCIĄŻ NA EKRANIE

„Boże Ciało” – najnowszy, głośny film w reżyserii Jana Komasy. Międzynarodowa premiera filmu odbyła się na festiwalu filmowym w Wenecji. Film został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków i festiwalową publiczność, zdobył nagrody Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re. Polski Instytut Sztuki Filmowej wybrał film jako polskiego kandydata do Oskara w kategorii na najlepszy film nieanglojęzyczny. Na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni produkcja zdobyła nagrodę publiczności oraz nagrody za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz, najlepszą drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę dziennikarzy, Kryształową Gwiazdę Elle i nagrodę Onetu.

To inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia młodego chłopaka Daniela (w tej roli Bartosz Bieleń), który po wyjściu z poprawczaka udaje księdza i w wyniku nadarzających się zbiegów okoliczności zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. W opisie dystrybutora filmu Kino Świat czytamy: „Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw.”

Oprócz Bartosza Bielecia, w filmie zobaczymy m.in. Elizę Rycembel, Tomasza Ziętka, Aleksandrę Konieczną, Łukasza Simlata i Leszka Lichotę. Autorem scenariusza jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada ceniony operator filmowy – Piotr Sobociński Junior. Muzykę do filmu skomponowali Evgueni i Sacha Galperine.

W DKF „SZTORM”

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia o niewidomym jazzmanie. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać  się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie. Muzykę do filmu opracował Leszczek Możdżer.

Źródło: Rafael Film, Monolith Films, Next Film, Kino Świat