Bryza od morza, szum fal, wiatr we włosach, zapach sosen i dobroczynny jod w powietrzu – trasy rowerowe w Kołobrzegu należą do najpiękniejszych w Polsce. Polecamy 3 łatwe ścieżki rowerowe idealne na wycieczkę dla początkujących cyklistów.

Kołobrzeg – Grzybowo – Dźwirzyno
Część międzynarodowej trasy rowerowej R-10. Trasa o długości ok. 16 kilometrów rozpoczyna się w Parku Jedności Narodowej w Kołobrzegu, wyznaczona jest wzdłuż morza i biegnie przez sosnowo-dębowy las, bezpośrednio za wydmami. Na ścieżce możemy korzystać z wielu miejsc postojowych i punktów widokowych.

Kołobrzeg – Ustronie Morskie
Trasa długości 20 kilometrów poprowadzona wzdłuż plaży i brzegu Bałtyku. Pierwszy odcinek to ponad 3-kilometrowa trasa, która zaczyna się koło Latarni Morskiej i biegnie wzdłuż morza przez uzdrowiskową dzielnicę Kołobrzegu i Nadmorski Park Zdrojowy. Dalej droga prowadzi w stronę dzielnicy Podczele, przez tereny dawnego lotniska w Bagiczu, a następnie przez Sianożęty do Ustronia Morskiego. Ścieżka rowerowa jest piękna widokowo i bezpieczna, ponieważ na całej długości jest oddzielona od ruchu samochodowego. Na trasie znajdują się punkty postojowe, gdzie można odpocząć oraz miejsca widokowe oferujące fantastyczną panoramę na morze. W miejscach gdzie droga biegnie przez tereny bagienne i podmokłe Ekoparku Wschodniego zbudowane są urokliwe drewniane pomosty.

Kołobrzeg – Mielno
Najdłuższa z proponowanych tras ścieżka rowerowa z Kołobrzegu do Mielna będąca kontynuacją trasy do Ustronia Morskiego ma długość ok. 35 kilometrów. Droga biegnie przez tereny Ekoparku Wschodniego, wzdłuż morza, przez las oraz między polami uprawnymi. Atrakcją wyprawy jest możliwość zwiedzenia latarni morskiej w Gąskach. Następnie trasa prowadzi przez Sarbinowo i Mielenko do celu wyprawy, czyli Mielna.

Trzy opisane trasy rowerowe są łatwe i nie sprawią kłopotów nawet początkującym rowerzystom. Nie trzeba mieć swojego roweru – można go wypożyczyć na miejscu, ponieważ w każdej nadmorskiej miejscowości turystycznej są wypożyczalnie rowerów z szeroką ofertą sprzętu. Trasy rowerowe nad Bałtykiem są coraz lepiej przygotowane i każdego roku przyciągają więcej miłośników aktywnego spędzania czasu.