Miasto otwarło przetarg na prace remontowe barierek znajdujących się na kołobrzeskim molo. Wymagają one już od dłuższego czasu naprawy i renowacji, jednak żadna firma nie chce się tego podjąć! Przetarg musiał być unieważniony.

Samorządy terytorialne od dłuższego czasu borykają się z problemem znalezienia podwykonawców do wykonania poszczególnych prac remontowych czy budowlanych. Prowadzone przetargi niejednokrotnie muszą być unieważniane z powodu braku jakichkolwiek chętnych. Taka sytuacja miała miejsce również w Kołobrzegu, gdzie miasto ogłosiło przetarg na prace remontowe barierek molo. Ogłoszony pod koniec listopada bieżącego roku przetarg obejmował prace polegające na zdjęciu barierek, zeszlifowaniu ich, pomalowaniu ich na nowo oraz ponownym montażu. Niestety żadna firma nie przystąpiła do przetargu w związku z czym miasto nie ma komu powierzyć tego zadania. Sprawa jest o tyle smutna gdyż temat remontu kołobrzeskiego molo powraca niczym bumerang. Przypomnijmy, że konstrukcja molo była już remontowana nie tak dawno temu, a zaledwie kilka tygodni po oddaniu go do użytku wymagane było przeprowadzenie wielu poważnych poprawek. Firma zajmująca się pierwotnym remontem odmówiła przeprowadzenia naprawy usterek w ramach gwarancji i rękojmi w związku z czym molo przez długi czas było w opłakanym stanie! Obecnie Urząd Miasta finansuje z własnych funduszy naprawy, które pozwolą na przywrócenie do właściwego stanu nasze molo.

Mamy nadzieję, że prace te koniec końców zostaną wykonane i jakaś firma w końcu podejmie się tego zadania. Oby nastąpiło to przed rozpoczęciem sezonu letniego!

Do przetargu na prace remontowe nie zgłosiła się żadna firma...
Barierki w kołobrzeskim molo wymagają naprawy!