Na wakacje do Kołobrzegu najszybciej dotrzemy samolotem. Do oddalonego o 100 kilometrów Szczecina latają samoloty z Katowic, Lublina, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa i Wrocławia. Ze szczecińskiego lotniska Goleniów Airport do Kołobrzegu dojedziemy pociągiem, busem lub wynajętym samochodem w ok. 1,5 godziny.

Do Kołobrzegu dojedziemy pociągiem, samochodem i autobusem. Podróż tymi środkami transportu może być długa i uciążliwa, zwłaszcza jeśli jedziemy nad morze z południa kraju. Co zrobić jeśli mamy jedynie kilka dni urlopu i nie chcemy ich marnować na wielogodzinną męczącą podróż? Lub podróżujemy z małymi dziećmi, dla których spędzenie kilkunastu godzin w samochodzie lub autobusie jest barierą nie do przekroczenia? Może więc wybrać samolot do Portu Lotniczego Szczecin Goleniów i stamtąd dotrzeć do Kołobrzegu pociągiem, busem lub samochodem?

Wybierając się na wakacje do Kołobrzegu samolotem do wyboru mamy usługi dwóch przewoźników: Ryanair i LOT. W lipcu i sierpniu średnia cena za przelot tam i z powrotem wynosi od 300 do 600 zł. Jednak często zdarzają się promocje, dlatego warto śledzić serwisy internetowe przewoźników szukając okazji cenowych. Jeśli nie jesteśmy ograniczeni terminem urlopu możemy polecieć do Szczecina nawet za kilkadziesiąt złotych.

Pociągi do Kołobrzegu odjeżdżają bezpośrednio z Portu Lotniczego Szczecin Goleniów. Podróż trwa nieco ponad 1,5 godziny i kosztuje ok. 20 zł. Z lotniska można też dojechać do Kołobrzegu busem. Przejazdy organizuje firma En-Eco Trans i Air Transfer. Cena za przejazd trwający 1,5 godziny wynosi ok. 50 zł. Warto jest wcześniej zarezerwować miejsce w busie. Najszybciej, bo w 80 minut, dojedziemy z lotniska w Szczecinie do Kołobrzegu wynajętym samochodem. Na lotnisku mamy do dyspozycji usługi wielu firm zajmujących się wynajmem samochodów m.in. Hertz, Avis, czy Europcar. Ceny wynajmu zależą od wielkości i klasy auta i zaczynają się od ok. 70 zł za dzień. Opcja jest opłacalna szczególnie wtedy, gdy podróżujemy w kilka osób.

Jeśli zastanawiacie się jak dojechać na wakacje do Kołobrzegu warto rozważyć lot samolotem do Szczecina.