W sobotę i niedzielę na miłośników sportów i aktywnego stylu życia czeka moc atrakcji. Nocny maraton kolarski, zawody rowerowe dla dzieci, a może dogtrekking? Każdy znajdzie coś dla siebie.  

Nocny maraton rowerowy

Uczestnicy Ultramaratonu Kolarskiego Szczecin – Kołobrzeg będą mieć do pokonania 160 km nocą. Nocny maraton kolarski wystartuje 8 czerwca o godzinie 20.00 spod Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, ale już od godziny 16.00 będą wydawane pakiety startowe. Zakończenie maratonu planowane jest 9 czerwca o godzinie 9.00 pod Halą Millenium w Kołobrzegu. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Zawody dla najmłodszych rowerzystów

W niedzielę (9.06) o godzinie 11.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, na placu przyległym do Hali Łuczniczka, przy ulicy Edmunda Łopuskiego 38 rozpoczną się zawody rowerowe dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata oraz 5-10 lat. Najmłodsi rowerzyści będą rywalizować na dystansie 100 i 200 metrów. Zwycięzcy otrzymają medale i dyplomy. Chętni mogą zgłaszać się w Hala Łuczniczka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji bezpośrednio przed zawodami od 9.30 do 10.30.

Dla miłośników psów i biegów na orientację

Także w niedzielę (9.06) odbędzie się VII edycja Kołobrzeskiego Dogtrekkingu, czyli biegu z psem na orientację. Do wyboru są dwie trasy SHORT (12 km) oraz LONG (18 km) położone w malowniczych lasach leżących w okolicy jeziora w Dargocicach. Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy będą wspólnie spędzać czas przy ognisku. Będą kiełbaski, wege szaszłyki, chleb, ciasto i napoje. Organizatorami przedsięwzięcia są: Fit2Dogs, Wilcza Ostoja, DogPoint Szkoła dla Psów, Stowarzyszenie Husosky oraz Ratownictwo PARAMEDIC. Udział w akcji kosztuje 20 zł od osoby. Więcj informacji TUTAJ.