Jeszcze dziś (6 lipca) i jutro (7 lipca) od 11.00 do 22.00 na stadionie miejskim w Kołobrzegu będzie można spróbować przysmaków serwowanych z food trucków, czyli specjalnych samochodów przystosowanych do przygotowywania na miejscu i serwowania jedzenia.

Do Kołobrzegu po raz drugi dotarły food trucki z przysmakami z całego świata. Miłośnicy ulicznego jedzenia mogą skosztować m.in. steków od BB King, hot dogów od Jadła Na Kółkach, pierożków gotowanych na parze z mięsem lub w wersji wegetariańskiej od Momo Smak, szaszłyków i kiełbasy z grilla od Szaszłykarni, kanapek od Pastrami Summer, dań kuchni chińskiej i tajskiej od Asian Street Food, frytek z rozmaitymi sosami od Fabryki Frytek, zupy ramen, czyli japońskiego bulionu z dodatkami od Naruto Ramen oraz burgerów od Wół i Krowa Food Truck.

Na deser są owoce w czekoladzie od Owoczka, churros, czyli hiszpańskie ciasto w kształcie paluchów smażonych w głębokim tłuszczu od Churros Złote Paluchy, lody i mrożona kawa oraz bubble tea, czyli napój przyrządzany na bazie zielonej herbaty z dodatkami. Z food trucków można też kupić piwo Colberg, cydr lubelski i frizzante.

Organizatorami wydarzenia są Street Food Polska, MOSiR Kołobrzeg i jarmarkikolobrzeg.pl.