Szpital regionalny w Kołobrzegu pozyskał fundusze unijne, które zostaną przeznaczone na modernizację placówki medycznej. Będzie to największa inwestycja z udziałem środków zewnętrznych w unowocześnienie kołobrzeskiego szpitala. Prace modernizacyjne mają poprawić warunki leczenia pacjentów korzystających z placówki, zarówno kołobrzeżan, jak i turystów, a także ulepszyć standard pracy personelu medycznego.

Całkowita wartość inwestycji w modernizację lecznicy w Kołobrzegu wyniesie 38 milionów złotych, z czego 30 milionów złotych stanowią pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej.

W ramach modernizacji placówki ma powstać nowocześnie wyposażone centrum diagnostyczne z 4 nowymi aparatami RTG, 3 nowymi urządzeniami USG i nowym tomografem komputerowym. Zostanie też wygospodarowane pomieszczenie na rezonans magnetyczny. Ponadto, szpital będzie aplikował do Ministerstwa Zdrowia o dofinansowanie do zakupu rezonansu.

Największym projektem jest rozbudowa izby przyjęć. Docelowo ma ona funkcjonować na powierzchni ok. 230-250 metrów kwadratowych. Powstanie też chirurgiczno-ortopedyczna izba przyjęć ze specjalnym podjazdem. W styczniu 2020 roku ogłoszony zostanie przetarg na realizację tego zadania.

W marcu 2020 roku w kołobrzeskim szpitalu pojawi się także nowa sterylizatornia, a pod koniec maja zakończy się przebudowa apteki szpitalnej.

Poprzedni artykułNoworoczne życzenia!
Następny artykułFilmowy tydzień w Kołobrzegu (3-9 stycznia 2020 roku)