W Budzistowie pod Kołobrzegiem, w miejscu gdzie rozpoczęła się budowa nowego centrum handlowego „Karuzela” trwają prace archeologiczne, które prowadzi wrocławska firma „Archeologia” Krzysztof Starzyński. Znaleziono już m.in. fragmenty naczyń glinianych oraz kulę od muszkietu.

Archeolodzy pracują na miejscu budowy „Karuzeli”, ponieważ na obszarze tym stwierdzono ślady osadnictwa z okresu średniowiecznego i nowożytnego. Celem prac jest zabezpieczenie ewentualnych znalezisk archeologicznych. Są to prace obowiązkowe, wynikające z ustawy, tzw. wyprzedzające, przed-inwestycyjne, które podejmowane są w przypadku stanowisk znajdujących się na terenie, na którym zaplanowano inwestycję budowlaną grożącą ich zniszczeniem lub naruszeniem.

Przypomnijmy, że kompleks handlowy „Karuzela” budowany jest na powierzchni 10 hektarów. Na 25 tys. m2, w dwóch obiektach, zmieści się wolnostojący sklep z materiałami budowlanymi Leroy Merlin, a także galeria handlowa z 90 sklepami oraz strefą gastronomiczną. Wśród najemców są m.in. Lidl, OH Kino, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk, Rossmann, Kik, Pizza Hut. Obok powstanie parking na tysiąc samochodów. Inwestorem obiektu jest JB Development z siedzibą w Poznaniu, generalnym wykonawcą firma budowlana Dekpol Deweloper, a autorem projektu biuro architektoniczne MTDI Group.

Zdjęcie: Karuzela Holding

 

 

Poprzedni artykułNGO-sy starające o unijne dotacje narzekają na nadmierną biurokrację
Następny artykułBaltic Wave podjął współpracę z marką Crowne Plaza należącą do IHG