Wzmacniają odporność, poprawiają krążenie i metabolizm, korzystnie wpływają na wygląd skóry i wprowadzają w dobry nastrój. Kąpiele w lodowatej wodzie każdego roku zyskują większą grupę zwolenników. Kołobrzeskie morsy inaugurują tegoroczny sezon zimowych kąpieli 25 października 2020 roku, w niedzielę. Start sezonu połączony jest ze wsparciem zbiórki na leczenie chorego Kajtka.

Na plaży centralnej w samo południe morsy z Kołobrzeskiego Klubu Morsów i wszyscy, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem zanurzą się w wodach Bałtyku. Inauguracja będzie realizowana w szczytnym celu. Każdy uczestnik wpłaci 10 złotych na zbiórce, której celem jest zebranie funduszy na terapię genową dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Kajtka ze Świdwina. Brakuje jeszcze ponad 6 milionów złotych. Więcej o zbiórce można przeczytać na stronie https://www.siepomaga.pl/dzielny-kajtus.

Morsowanie w czasach pandemii będzie odbywać się w zgodzie z zasadami zaostrzonego reżimu sanitarnego, obowiązują maseczki i dystans społeczny.

Poprzedni artykułFilmowy tydzień w Kołobrzegu (23-29 października 2020)
Następny artykułAkcja charytatywna „Pomóżmy Kindze stanąć na nogi” w Kołobrzegu