17 października 2020 roku (w sobotę) w sali widowiskowej RCK będzie można zobaczyć spektakl „Dziękuję za różę” wg dramatu Marii Kuncewiczowej w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. Początek przedstawienia o 19.00.

„Dziękuję za różę”, to jeden z dwóch, obok „Miłości panieńskiej”, dramatów Marii Kuncewiczowej. Fabuła, czyli historia małżeństwa Barbary i Ryszarda mieszkających na emigracji w Londynie, jest pretekstem do psychologicznych rozważań na temat małżeństwa, związków, przemocy w rodzinie, a także wchodzenia w dorosłość i odkrywania własnej seksualności. Ważnym motywem jest świat wyobraźni (w sztuce jest reprezentowany przez postacie z Alicji w Krainie Czarów), który pomaga głównej bohaterce radzić sobie z trudną rzeczywistością.

Spektakl wyreżyserowała Alina Moś – Kerger. Wystąpią aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie: Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska / Natalia Dedo, Małgorzata Wiercioch, Wojciech Kowalski, Adam Lisewski, Wojciech Rogowski i Jacek Zdrojewski. Autorką scenografii jest Natalia Kołodziej, a choreografii Katarzyna Kostrzewa. Kostiumy zaprojektowała Natalia Kołodziej. Oprawę muzyczną przygotował Marek Zalewski.

Bilety  w cenie 40 zł (normalne) i 35 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) można kupić w kasie RCK i na kupbilecik.pl.

Foto: Izabela Rogowska dla Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie

Poprzedni artykułKawa i poezja w Kołobrzegu
Następny artykułSportowa niedziela, czyli koleżeński maraton po kołobrzesku