„Odkryj swój talent” Taki tytuł nosi trzecia edycja Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych organizowana w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich imieniem Emilii Gierczak w Kołobrzegu. W ramach tego szkolenia odbyło się wiele interesujących szkoleń, w których mogli uczestniczyć uczniowie i młodzież.

Szkolenie „Odkryj swój talent” obejmowało między innymi ciekawe warsztaty takie jak zasady prawidłowego zachowania przy stole (Savoir-vivre przy stole), interesujące zajęcia z podstaw programowania czy zajęcia informatyczne. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty obejmujące zastosowanie drukarki 3D. Nowoczesne technologie, które już dzisiaj trafiają do naszych domów niejednokrotnie wymagają specjalistycznej wiedzy, dlatego takie szkolenia są bardzo przydatne zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów! Nie zapomniano również o rodzicach z myślą o których przygotowano warsztaty o nazwie „na progu dorosłości” – tematem była pomoc dzieciom podczas wyboru dalszej ścieżki zawodowej i edukacyjnej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawych informacji na temat interesujących ich zawodów, które chcieliby wykonywać w przyszłości.

Cała impreza odbywała się przy uczestnictwie lokalnych przedsiębiorstw oraz firm sponsorujących. Z pewnością tak przeprowadzone szkolenia praktyczne stanowią dużą wartość dodaną i pozwolą naszej młodzieży się rozwijać i dokonywać dobrych wyborów u progu dorosłości!

Młodzież z kołobrzeskich szkół mogła uczestniczyć w szkoleniach!
W Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbyły się ciekawe warsztaty!
Poprzedni artykułBezpłatne szkolenia z obsługi e-formularzy i Internetu!
Następny artykułKoncert KRÓLA w RCK w Kołobrzegu!