Od 1 kwietnia 2020 roku zmieniają się zasady w strefach płatnego parkowania w Kołobrzegu. Będzie drożej.

Za jedną godzinę parkowania zapłacimy 2,50 zł, w strefie uzdrowiskowej stawka ta wyniesie 3,90 zł za godzinę. Nowa stawka kary za parkowanie bez opłaty to 250 zł.

Obecnie godzina parkowania kosztuje 2 zł, a opłata za nieuiszczenie opłaty parkingowej wynosi 50 zł.

Opłaty za parkowanie samochodu są obowiązkowe w strefach Śródmieście, Port, Uzdrowisko, Wschód, Plażowa od poniedziałku do piątku, od początku czerwca do końca sierpnia w godzinach 9:00 – 20:00, a od września do maja od 9:00 do 18:00. Natomiast w strefie Zachód kierowcy płacą za parkowanie auta jedynie w sezonie, od czerwca do sierpnia, w godzinach od 9:00 do 20:00. W soboty, niedziele i święta parkowanie jest bezpłatne.

Na dwóch parkingach: dotychczasowym przy ulicy Fredry i nowym przy ulicy Kasprowicza będzie jeszcze drożej. Od początku maja do końca września opłata za parkowanie będzie wynosiła 5 zł za godzinę, a poza sezonem 3 zł za godzinę. Na parkingu przy ulicy Kasprowicza kołobrzeżanie posiadający abonament mieszkańca będą mogli zostawić auto bezpłatnie. Przy wjeździe trzeba będzie pobrać bilet tzw. zerowy i umieścić go wraz z abonamentem mieszkańca za szybą samochodu.

 

Poprzedni artykułBezpłatna, całodobowa infolinia w sprawie koronawirusa
Następny artykułZagrożenie koronawirusem: kwarantanna w ośrodku „Rybitwa” w Dźwirzynie