Tym razem mamy coś dla miłośników książek. 9 października 2020 roku w kołobrzeskiej bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, nazywaną „królową literatury kobiecej”.

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu
Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu

Jako pisarka zadebiutowała w 2011 powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Później ukazały się jej książki z serii Julek i Maja, a także „Lot nisko nad ziemią”, „Coraz mniej olśnieni”, „Lady M.”, saga „Alicja w krainie czasów”, „Ostatnia chowa klucz”, „Matki i córki”, „Nowy świat”, „Kości proroka” i „Doktor Bogumił”. Jej powieść „Stulecie Winnych” została nagrodzona nagrodą czytelniczek Pióro w trakcie IV Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach. Na podstawie tej powieści powstał serial „Stulecie Winnych”.

Ałena Grabowska jest z wykształcenia neurolog i epileptolog. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. Pracowała m.in. w Klinice Neurologii i Epileptologii w Warszawie, a także w Zakładzie Patofizjologii i Elektroencefalografii w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Mimo innych aktywności nadal leczy. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Epileptologii.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w bibliotece przy ulicy Frankowskiego 3. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy proszę o zapisy telefoniczne pod numerem 94 35 47 203. W trakcie spotkania będą obowiązywać wymogi związane z sytuacją pandemii, odstępy minimum 1,5 metra, dezynfekcja rąk i obowiązkowe zakrywanie ust i nosa.

Zdjęcie: Grzegorz Gołębiowski / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Poprzedni artykułWielka Paka dla Zwierzaka w Kołobrzegu już po raz ósmy
Następny artykułTomasz Makowiecki zagra „Moizm” w Kołobrzegu