Już jutro, 9 października 2020 roku czas na wyjątkowy solowy koncert Tomasza Makowieckiego w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu. Na koncercie usłyszymy utwory z najnowszego albumu artysty „Moizm”.

„Moizm” to płyta o wolności, która powstała w chacie na Kaszubach. Efektem pracy jest zbiór utworów w stylu pop w elektronicznej wersji. Płytę promowała piosenka „Holidays in Rome”:

Tomasz Makowiecki to polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów. Jego kariera muzyczna nabrała rozpędu po udziale w talent-show „Idol”. W 2020 artysta podpisał kontrakt fonograficzny z wytwórnią BMG Poland i wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany „Makowiecki Band” i założył zespół pod tą samą nazwą. Kolejna płyta „Piosenki na nie” ukazała się w 2005 roku. Dwa lata później, w 2007 wydał album „Ostatnie wspólne zdjęcie”. W 2008 wraz z muzykami zespołu Myslovitz utworzył grupę NO! NO! NO!. W 2010 wydał z nimi pierwszy album wydany pod tą samą nazwą. Z zespołem uzyskał dwie nominacje do nagrody Fryderyka 2011. W 2013 powrócił do solowej działalności artystycznej. Wydał wówczas swój pierwszy po siedmioletniej przerwie album studyjny, zatytułowany „Moizm”.

Początek koncertu: godzina 19.00, miejsce: sala widowiskowa RCK przy ulicy Solnej 1. Bilety: 30 zł (normalne), 25 zł (ulgowe/ Karta Mieszkańca) można kupić w kasie RCK i na kupbilecik.pl

Zdjęcie: Facebook Tomasz Makowiecki

Poprzedni artykułSpotkania w bibliotece: Ałbena Grabowska
Następny artykułFilmowy tydzień w Kołobrzegu (9-15 października 2020)